Zobacz także

AKTUALNOŚCI

01.07.2017 Nadeszły wakacje. Proponujemy Państwu co warto zrobić w okresie lipca by nasze ogrody do jesieni cieszyły nas żywymi barwami.

Przekwitnięte byliny ścinamy i nawozimy; do końca lata rośliny powinny powtórzyć kwitnienie. Te byliny , które w lipcu nie kwitną można przesadzać. W lipcu intensywnie nawozimy wszystkie rośliny doniczkowe, podlewamy je w godzinach rannych lub wieczorem. W dalszym ciągu przycinamy żywopłoty celem wzmocnienia ich pokroju. Z początkiem lata możemy przygotowywać sadzonki drzew owocowych. By zapewnić duże owoce przerzedzamy zawiązki. Na wszystkie rośliny stosujemy profilaktyczne opryski przeciw grzybom. Jeśli mamy jeszcze ochotę posadzić jakieś iglaki należy wybierać rośliny z pojemników i sadzenie przeprowadzać w chłodniejsze dni. Jeżeli iglaki żółkną mogą być zaatakowane przez przędziorka lub grzyby, należy szybko przeprowadzić oprysk. I dodatkowo zasilić nawozem dedykowanym dla roślin kwaśnolubnych.

Trawnik regularnie kosimy, co 2-3 tygodnie oraz intensywnie nawozimy. Wszystkie chwasty dwuliścienne opryskujemy herbicydami. W okresie lata trawnik należy podlewać co najmniej 3 razy w tygodniu.

01.06.2017 Czerwiec to czas zbiou takich owoców jak truskawki, jagody, maliny czy wczene czereśnie. Drzewka w sadzie, szczególnie młode, formujemy. Musimy pamiętać o silnym ich podlewaniu. Istotne jest to, że w czerwcu obficie rosną także chwasty - dlatego regularnie pielimy nasze ogródki. Z początkiem miesiąca przeżedzamy grona winorośli. W drugiej połowie czerwca przeżedzamy zawiązki owocowe jabłoni- dzięki temu owoce będą bardziej okazałe. Przeżedzamy także maliny. Jeżeli mamy takie możliwości to drzewa owocowe przykrywamy siatką, powinno to być dobrym środkiem zaradczym na szpaki. Na pniach jabłoni zakładamy papier falisty celem łapania owocówek. Natomiast na czereśniach i wiśniach wywieszamy tabliczki lepowe, w które będą się łapać muchówki.

W czerwcu także musimy mocno dbać o warzywa. Silnie je nawozimy i podlewamy. W czerwcu jest już czas na palikowanie pomidorów. Pierwsza połowa miesiąca to czas na wysiewanie pietruszki i kopru. Jeżeli mamy tunel to możemy zbierać kapustne oraz buraki. Zwracamy także uwagę by w tunelach temperatura nie przekraczała 30 C, jeśli jest taka potrzeba wykonujemy wietrzenie. Sałatę i rzodkiewkę możemy dosiewać.

Ze względu na wysoką temperature dnia rośliny ozdobne regularnie podlewamy. Usuwamy przekwitłe gatunki. Tniemy także żywopłoty. Wysiewamy rośliny dwuletnie, przykładowo bratki. W czerwcu zawsze atakują mszyce więc warto spryskać rośliny dostępnymi preparatami. Rośliny regularnie nawozimy.

Trawnik kosimy przynajmniej jeden raz w tygodniu. Powinniśmy go także nawozić.

01.05.2017 Maj to bardzo intensywny miesiąc. Po "zimnych ogrodnikach" nie powinny występować przymrozki i możemy wysadzać do gruntu praktycznie wszystkie rośliny.

W maju sadzimy drzewa i krzewy z pojemników. Najlepiej robić to w deszczowe dni bądź w pochmurną pogodę. Po przesadzeniu rośliny należy obficie podlać bryłę korzeniową. Wszytkie krzewy po przekwitnięciu przycinamy oraz zasilamy nawozami. Pamiętamy by na drzewach owocowych pod koniec maja usunąć uszkodzone zawiązki owoców. Pozwoli to na lepsze owocowanie w przyszłych latach. Łšwieżo posadzone rośliny ściółkujemy warstwą kory, nie mniejszą niż 6 cm.

Byliny przycinamy i rozmnażamy, dbamy o obfite podlewanie.

Rośliny cebulowe czyścimy z przekwitłych kwiatów. Z początkiem maja sadzimy cebule i bulwy roślin niezimujących w gruncie-begonie, mieczyki, zawilce. Z końcem miesiąca sadzimy dalie i pacioreczniki.

Musimy także pamiętać o roślnach jednorocznych i dwuletnich. Z początkiem miesiąca siejemy łubin, fasolę, groszek. W drugiej połowie miesiąca możemy posadzić petunie.

01.04.2017 Zbliża się szczyt sezonu szkółkarskiego i ogrodniczego. W bieżącym miesiącu przybliżymy Państwu to czym się zajmujemy. Opiszemy w przystępnej formie zalety i wady torfów zbieranych metodą frezerową oraz zbieranych metodą cegiełkową.

Torf frezerowy pozyskiwany jest w okresie od maja do września. Termin zbioru na torfowisku uzależniony jest od warunków atmosferycznych. By móc zbierać torf jego wilgotność musi być niska, dlatego zbiory są możliwe tylko we wspomnianym okresie. Torf frezerowy cechuje się niższą ceną od torfu cegiełkowego. Warto go wykorzystywać do sadzenia mniej wymagających roślin, takich, które są szkółkowane w krótkim okresie czasu-maksymalnie dwa sezony. Wynika  to z tego, że torf frezerowy cechuje się niską pojemnością wodną oraz powietrzną. W efekcie szybciej następuje „osadzanie” substratów w pojemnikach. To z kolei przyczynia się do gorszego wykorzystania nawozów i wody przez system korzeniowy. Przez pojemność wodną najprościej tłumacząc rozumiemy ilość wody jaka może być zmagazynowana w określonej objętości substratu. Pojemność powietrzna mówi o ilości powietrza zmagazynowanego w substracie.

Torf cegiełkowy pozyskiwany jest w postaci cegiełki . Po wydobyciu jest suszony. Proces schnięcia trwa od pół roku do dwóch lat i jest uzależniony od pogody. Wadą substratów tworzonych na bazie torfu cegiełkowego jest wyższa cena. Łšrednio cena „cegiełki” jest wyższa od torfu frezerowego o 30 %. Wynika to z tego, że od momentu zebrania do sprzedaży niekiedy mogą minąć nawet dwa sezony. Natomiast zaletą jest wysoka pojemność powietrzna i wodna. W praktyce substraty szkółkarskie na bazie „cegiełki” mają bardzo trwałą strukturę. Są predystynowane do upraw wielosezonowych oraz dla roślin, które mają wysokie wymagania powietrzno-wodne, takich jak byliny, wrzosy czy wrzośce. Większa pojemność powietrzna i wodna wpływa na lepsze właściwości buforowe substratów. Ma to ogromne znaczenie w przypadku nawożenia kiedy wykorzystując substraty na bazie torfu cegiełkowego możemy uzyskać lepsze rezultaty dokarmiając rośliny standardowymi dawkami nawozowymi. W czasach gdy każdy szkółkarz zwraca uwagę na koszty produkcji może się okazać, że zakup droższego substratu pozwoli zaoszczędzić dodatkowych wydatków na produkcji na nawożenie oraz nawadnianie. Trwalsza struktura powoduje też lepszą kondycję systemu korzeniowego szczególnie w przypadku roślin , które przez kilka sezonów nie są przesadzane bądź cechują się delikatnym systemem korzeniowym, czego przykładem mogą być popularne azalie.

01.03.2017 r. Marzec jest miesiącem kiedy możemy się przygotować do kolejnej wiosny. Jeśli z końcem miesiąca temperatura będzie wyższa niż 0 stopni Celsjusza możemy ściągać osłony z drzewek i krzewów. Warto takie zabiegi wykonywać w dni pochmurne by rośliny były narażone na jak najmniejsze amplitudy temperatur. Z końcem miesiąca możemy także rozpocząć sadzenie drzew i krzewów. Po sadzeniu należy pamiętać o obfitym podlewaniu roślin, oczywiście zabiegi te wykonujemy przy temperaturze dodatniej. W marcu warto też postarać się o przycięcie żywopłotów.  Musimy pamiętać, że rośliny, które kwitną wiosną tniemy dopiero po przekwitnieniu. Krzewy przycinamy na wysokości 1/4- 1/3 od ziemi; dbamy też by wykonać cięcia sanitarne usuwając chore pędy .

Wszystkie rośliny możemy nawozić nawozem już w połowie miesiąca jeśli średnie temperatury dobowe będą dodatnie. Usuwamy mechanicznie pierwsze pojawiające się chwasty.

Rozpoczynamy wysiewanie roślin jednorocznych . Pojemniki z nasionami ustawiamy w ciepłym pomieszczeniu i przykrywamy by zachować wysoką wilgotność.  Po wykiełkowaniu rośliny przesadzamy w miejsce docelowe.

W tym miesiącu także dbamy o trawnik, wygrzebujemy suchą trawę, zasypujemy kretowiska, pózniej trawnik napowietrzamy aeratorem oraz nawozimy.

Rośliny domowe w doniczkach przesadzamy do doniczek o dwa rozmiary większych oraz rozpoczynamy nawożenie. Na balkonie możemy rozpocząć sadzenie bratków- dobrze znoszą przymrozki i nie ma ryzyka, że stracimy kwiaty.

Drzewa owocowe przycinamy „prześwietlająco” tak aby zapewnić swobodny dostęp światła do kwiatów.

Rozpoczynamy wysiew warzyw odpornych na niskie temperatury-takich jak rzodkiewka, groch, marchew, pietruszka. W połowie miesiąca można tez przygotować rozsadę pomidorów i papryki.

01.12.2016 r.  W grudniu chcemy Państwu przybliżyć roślinę zwiazaną z okresem świątecznem- popularną gwiazdę betlejemską - Euphoria pulcherrima Willd. Jest krzewem, należy do rodziny wilczomleczowatych. Pochodzi z Meksyku i Gwatemali. Gospodarczo jest najważniejszą rośliną doniczkową na świecie. W Afryce i Azji jest gatunkiem inwazyjnym. W naturze roślina osiąga 3 – 4 metry wysokości. Żyje w terenach wilgotnych, nie są znani ich naturalni zapylacze. Ciekawostką jest fakt, że poszczególne populacje w naturze nie liczą więcej niż 20 osobników. Spotykane są okazy na wysokości 2600 m. n.p.m. Popularne czerwone kwiaty rośliny to tak naprawdę wybarwione na czerwono liście. Właściwe kwiaty są małe i niepozorne. Jest rośliną wieloletnią. By zainicjować kwitnienie należy trzymać roślinę w ciemności przez okres około 2 miesięcy. Ogrodnicy mogą kształtować wysokość rośliny odpowiednio niską temperaturą. Niektóre odmiany przy temperaturze 8 C giną. Ważne by kupując rośliny zimą dbać o ochronę podczas transportu. Większość współczesnych odmian hodowlanych pochodzi od odmiany wychodowanej w latach 20 tych XX w. Rośliny są bardzo wrażliwe na chów wsobny. Do ogrodnictwa gatunek wprowadził Joel Roberts Poinsett, stąd pochodzi potoczna nazwa rośliny. Połowa roślin na świecie pochodzi z jednego ogrodnictwa w Kalifornii. Części roślin były w Meksyku używane w wytwarzaniu kremu do golenia oraz jako preperat dla kobiet stosowany w okresie laktacji. W warunkach domowych wymaga słonecznego stanowiska. Potrzebuje regularnego podlewania.

01.09.2016 r. We wrześniu warto zainteresować się wrzosami, stworzą piękną kompozycję. Jeśli dodatkowo zatroszczymy się o wrzośce, które kwitną wiosną możemy mieć kawałek ogrodu , który będzie cieszył nasze oko od wiosny do późnej jesieni. Wrzesień jest dobrym miesiącem by zająć się sadzeniem roślin cebulowych. Takie gatunki jak hiacynty, przebiśniegi, krokusy i tulipany posadzone teraz będą nas cieszyć swymi ciepłymi barwami wczesną wiosną. Jesienią pozbywamy się na rabatach roślin sezonowych. Uzupełniamy w to miejsce chryzantemy, bluszcze, byliny- mogą to być popularne żurawki.  Byliny kwitnące wiosną i latem możemy teraz dzielić, po posadzeniu silnie je nawadniamy. Istotne jest by rośliny mniej intensywnie podlewać, słońce operuje krócej i z mniejszą siłą niż latem, zbyt obfite podlewanie może sprzyjać chorobom grzybowym. Jeśli mamy w zwyczaju wysiewać rośliny na zielony nawóz warto to zrobić właśnie we wrześniu. Z końcem miesiąca przygotowujemy pelargonie do zimowania, skracamy ich pędy i wstawiamy do chłodnego pomieszczenia.
Pryzmę kompostową przerzucamy, wzbudzi to rozwój dobroczynnych bakterii.  W ogrodzie rośliny zimozielone- rododendrony i  iglaki obficie podlewamy. Nawozimy je także nawozem wysokopotasowym- pobudzi to drewnienie pędów i poprawi zimotrwałość roślin. Teraz także iglaki idealnie jest przesadzać. Większość roślin wymaga oprysków ze względu na duże ryzyko wystąpienia chorób grzybowych.
Wrzesień jest idealnym momentem by założyć trawnik z siewu. Sprzyja temu wilgoć. Trawnik, który cały czas rośnie bez zarzutu regularnie kosimy.
Rośliny domowe przestajemy nawozić, ułatwi im to wejście w stan zimowego spoczynku, mniej je także podlewamy. Usuwamy zaschłe pędy.

08.08.2016 r. NOWOŁšą† !!! KORA W BALOTACH !!!

Jesteśmy pierwszym producentem tego typu opakowania kory w Europie.

Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu nowość - korę w opakowaniach typu balot. Kora frakcji 10-30 będzie pakowana w baloty – po 18 sztuk na palecie. Kora jest przeznaczona do mulczowania czyli do obsypywania powierzchni w Państwa ogródkach, w najbliższym sąsiedztwie krzewów iglastych i liściastych. Obsypywanie korą krzewów ogranicza rozwój chwastów i pomaga utrzymać odpowiednią wilgotność gleby w ogrodzie. Niebagatelne znaczenie ma także walor dekoracyjny, estetyczna frakcja 10-30 sama w sobie jest ozdobą ogrodu. Dodatkowym atutem jest ekonomiczne opakowanie, które pozwoli obniżyć Państwa koszty zakupu kory. Ze względu na duże opakowanie produkt jest przeznaczony zarówno dla klienta detalicznego oraz dla osób, które pracują zawodowo przy zakładaniu ogrodów, dla firm typu zieleni miejskich i innych firm profesjonalnie zajmującymi się dbaniem o ogrody.

Serdecznie zapraszamy do zakupów!

01.08.2016 r.  Przybliżymy Państwu prace, które warto wykonać w sierpniu w naszych ogrodach.

Jeżeli planujemy na kolejny sezon przechować pelargonie to już teraz musimy przygotować sadzonki. Gdy planujemy jesienny zbiór warzyw to z początkiem miesiąca siejemy rzodkiewkę i sałatę. Wszystkie przekwitłe kwiatostany bylin regularnie usuwamy. Zwracamy uwagę by usuwać na bieżąco wszystkie chwasty wokół roślin rabatowych. Natomiast wszystkie uschnięte rabatki po wyjazdach urlopowych usuwamy. W miejsce uschniętych roślin warto dosadzić byliny. Te , które cieszą się dobrym zdrowiem przerzedzamy-usuwamy suche pędy. Sierpień jest miesiącem , w którym ostatni raz możemy formować żywopłot. Jeżeli w ogrodzie mamy kompost warto go w okresach bezdeszczowych podlać wodą by mnie zatrzymywały się procesy gnilne. Pamiętamy by przerzedzając rośliny z chorych pędów nie wyrzucać chorych fragmentów roślin na kompost; można w ten sposób zarażać rośliny w kolejnych sezonach. Sierpień to idealny miesiąc do sadzonkowania iglaków. Rośliny zimozielone, takie jak rododendrony, przestajemy nawozić by zdążyły zdrewnieć do końca jesieni, tym samym pomożemy im dobrze przetrwać zimę.

Trawnik regularnie kosimy i podlewamy jeśli nie ma regularnych opadów. Nie zapominamy o nawożeniu całej powierzchni.

W przypadku roślin domowych należy je przestać nawozić; już z końcem sierpnia będą się przygotowywały do jesiennego spoczynku.

01.06.2016 r. Przed nami jeden z najprzyjemniejszych miesięcy w roku. Przedstawimy Państwu co warto robić w ogrodzie i sadzie by rośliny cieszyły nasze oko w drugiej połowie roku.

W ogrodzie wysiewamy rośliny dwuletnie. Możemy jeszcze przycinać krzewy kwitnące, które nie rozpoczęły kwitnienia. Przekwitnięte kwiaty bzu i bylin usuwamy. Usuwamy chwasty z rabat i dbamy o spulchnienie gleby. Cebule roślin wiosennych wykopujemy - cebule potomne można pooddzielać by zakwitły nam za dwa sezony. W czerwcu warto wszystkie rośliny nawozić dolistnie. Jeśli uprawiamy zioła należy je przerzedzić właśnie teraz. Żywopłoty możemy przyciąć nawet jeśli będzie to drugie cięcie w sezonie. Należy poobrywać przekwitłe kwiatostany różaneczników. Do gruntu sadzimy rośliny uprawiane dotychczas w pojemnikach.

W czerwcu kosimy trawnik co 5-10 dni. Rozpoczynamy nawożenie specjalnie do tego przeznaczonym nawozem. W przypadku braku deszczy trawnik intensywnie nawadniamy. Stosujemy też herbicydy jeśli jest taka potrzeba.

W sadach skracamy pędy winorośli. Część zawiązków owoców z jabłoni usuwamy by zwiększyć jakość owoców. Możemy przycinać drzewa by je formować w odpowiedni dla nas sposób. Możemy skracać pędy boczne malin i jeżyn. Rośliny sadownicze intensywnie nawadniamy.

Życzymy Państwu przyjemnej pracy na łonie natury.

01.05.2016 r. W kwietniu wprowadziliśmy do naszej oferty nowe produkty. Odpowiadając na zapotrzebowanie klienta, który zwraca uwagę na konkurencyjność cenową podłoży przedstawiamy baloty marki Avanti.

Dostępne w trzech opcjach: torf kwaśny, odkwaszony i substrat w opakowaniach typu balot 250l. Zastosowanie torfu wysokiego frezerowego pozwoliło nam uzyskać zadowalający stosunek jakości do ceny.

Baloty Avanti są w tej chwili jednymi z najbardziej konkurencyjnych cenowo balotów na rynku.

Zapraszamy do współpracy.

O szczegóły proszę pytać nasz dział sprzedaży:

Nowak Tomasz 723 303 032

Sypniewski Szymon 887 16 15 14

Marcin Mistrzak 667 16 15 14

 

01.04.2016 r. Zbliża się szczyt sezonu szkółkarskiego i ogrodniczego. W bieżącym miesiącu przybliżymy Państwu to czym się zajmujemy. Opiszemy w przystępnej formie zalety i wady torfów zbieranych metodą frezerową oraz zbieranych metodą cegiełkową.

Torf frezerowy pozyskiwany jest w okresie od maja do września. Termin zbioru na torfowisku uzależniony jest od warunków atmosferycznych. By móc zbierać torf jego wilgotność musi być niska, dlatego zbiory są możliwe tylko we wspomnianym okresie. Torf frezerowy cechuje się niższą ceną od torfu cegiełkowego. Warto go wykorzystywać do sadzenia mniej wymagających roślin, takich, które są szkółkowane w krótkim okresie czasu-maksymalnie dwa sezony. Wynika to z tego, że torf frezerowy cechuje się niską pojemnością wodną oraz powietrzną. W efekcie szybciej następuje „osadzanie” substratów w pojemnikach. To z kolei przyczynia się do gorszego wykorzystania nawozów i wody przez system korzeniowy. Przez pojemność wodną najprościej tłumacząc rozumiemy ilość wody jaka może być zmagazynowana w określonej objętości substratu. Pojemność powietrzna mówi o ilości powietrza zmagazynowanego w substracie.

Torf cegiełkowy pozyskiwany jest w postaci cegiełki . Po wydobyciu jest suszony. Proces schnięcia trwa od pół roku do dwóch lat i jest uzależniony od pogody. Wadą substratów tworzonych na bazie torfu cegiełkowego jest wyższa cena. Łšrednio cena „cegiełki” jest wyższa od torfu frezerowego o 30 %. Wynika to z tego, że od momentu zebrania do sprzedaży niekiedy mogą minąć nawet dwa sezony. Natomiast zaletą jest wysoka pojemność powietrzna i wodna. W praktyce substraty szkółkarskie na bazie „cegiełki” mają bardzo trwałą strukturę. Są predystynowane do upraw wielosezonowych oraz dla roślin, które mają wysokie wymagania powietrzno-wodne, takich jak byliny, wrzosy czy wrzośce. Większa pojemność powietrzna i wodna wpływa na lepsze właściwości buforowe substratów. Ma to ogromne znaczenie w przypadku nawożenia kiedy wykorzystując substraty na bazie torfu cegiełkowego możemy uzyskać lepsze rezultaty dokarmiając rośliny standardowymi dawkami nawozowymi. W czasach gdy każdy szkółkarz zwraca uwagę na koszty produkcji może się okazać, że zakup droższego substratu pozwoli zaoszczędzić dodatkowych wydatków na produkcji na nawożenie oraz nawadnianie. Trwalsza struktura powoduje też lepszą kondycję systemu korzeniowego szczególnie w przypadku roślin , które przez kilka sezonów nie są przesadzane bądź cechują się delikatnym systemem korzeniowym, czego przykładem mogą być popularne azalie.

01.03.2016 r.  Marzec jest miesiącem kiedy możemy się przygotować do kolejnej wiosny. Jeśli z końcem miesiąca temperatura będzie wyższa niż 0 stopni Celsjusza możemy ściągać osłony z drzewek i krzewów. Warto takie zabiegi wykonywać w dni pochmurne by rośliny były narażone na jak najmniejsze amplitudy temperatur. Z końcem miesiąca możemy także rozpocząć sadzenie drzew i krzewów. Po sadzeniu należy pamiętać o obfitym podlewaniu roślin, oczywiście zabiegi te wykonujemy przy temperaturze dodatniej. W marcu warto też postarać się o przycięcie żywopłotów. Musimy pamiętać, że rośliny, które kwitną wiosną tniemy dopiero po przekwitnieniu. Krzewy przycinamy na wysokości 1/4- 1/3 od ziemi; dbamy też by wykonać cięcia sanitarne usuwając chore pędy .

Wszystkie rośliny możemy nawozić nawozem już w połowie miesiąca jeśli średnie temperatury dobowe będą dodatnie. Usuwamy mechanicznie pierwsze pojawiające się chwasty.

Rozpoczynamy wysiewanie roślin jednorocznych . Pojemniki z nasionami ustawiamy w ciepłym pomieszczeniu i przykrywamy by zachować wysoką wilgotność. Po wykiełkowaniu rośliny przesadzamy w miejsce docelowe.

W tym miesiącu także dbamy o trawnik, wygrzebujemy suchą trawę, zasypujemy kretowiska, pózniej trawnik napowietrzamy aeratorem oraz nawozimy.

Rośliny domowe w doniczkach przesadzamy do doniczek o dwa rozmiary większych oraz rozpoczynamy nawożenie. Na balkonie możemy rozpocząć sadzenie bratków- dobrze znoszą przymrozki i nie ma ryzyka, że stracimy kwiaty.

Drzewa owocowe przycinamy „prześwietlająco” tak aby zapewnić swobodny dostęp światła do kwiatów.

Rozpoczynamy wysiew warzyw odpornych na niskie temperatury-takich jak rzodkiewka, groch, marchew, pietruszka. W połowie miesiąca można tez przygotować rozsadę pomidorów i papryki.

 

29.01.2016 r.  W bieżących aktualnościach przybliżymy Państwu prace, które warto wykonywać w lutym w naszych ogrodach. W niektórych regionach temperatura nawet nocą nie spada poniżej zera - mimo, że luty jest najchłodniejszym miesiącem roku;  wiele osób chętnie podejmie pierwsze prace przy roślinach. Poniżej kilka uwag na co warto zwrócić uwagę.

W ogrodzie, jeśli wapno z deszczami późnej jesieni zostało zmyte, należy powtórzyć wapnowanie pni drzew owocowych. Krzewy owocowe przycinamy- agrest, maliny czy  jeżyny. Krzewy mocno przysypane przez śnieg nie powinny być oczyszczane. Łšnieg stanowi doskonałą izolację i chroni przed silnym mrozem. Z drzew owocowych przycinamy tylko te najbardziej mrozoodporne-jabłonie i grusze. W lutym duże szkody wyrządzają gryzonie, jeśli mamy taką możliwość zabezpieczamy pnie odstraszającymi środkami. Wczesne odmiany warzyw takie jak sałata czy rzodkiew powinniśmy przykryć folią ochronną. W trzeciej dekadzie miesiąca można w cieplejszych pomieszczeniach zrobić rozsadę cebuli i warzyw kapustnych.

Natomiast w ozdobnej części naszego ogrodu warto zwrócić uwagę na cebulki kwiatów wczesnowiosennych, jeśli styczeń był stosunkowo ciepły z końcem lutego mogą zaczynać kiełkować, w tym sezonie z racji mroznego początku roku nie powinno się tak zdarzyć. Warto sprawdzić stan okryć naszych bylin i zimozielonych krzewów, lutowe mrozy w połączeniu z brakiem śniegu mogą wyrządzić spore szkody. Jeżeli ktoś wysiewa samodzielnie begonie i pelargonie to początek lutego jest ostatnim momentem kiedy można to zrobić. Z końcem lutego przeprowadzamy także odmładzające cięcie żywopłotów oraz nawozimy powierzchnię trawnika nawet jeśli zalega jeszcze śnieg.

Rośliny w domu z końcem miesiąca obficiej podlewamy. Skracamy stare pędy roślin, dzięki czemu w marcu i kwietniu pobudzimy je do efektownego krzewienia.
 

27.11.2015 r. W związku ze zbliżającymi się świętami chcielibyśmy Państwu przybliżyć popularną gwiazdę betlejemską, jej botaniczna nazwa to Wilczomlecz piękny Euphorbia pulcherrima. Roślina pochodzi z Meksyku. Przedstawimy kilka zasad, które pozwolą cieszyć się widokiem tej pięknej rośliny dłuższy czas. Popularny kwiat gwiazdy to barwne liście, nie są to kwiaty. Utrzymują się do wiosny, są silnie trujące.

By długo cieszyła nas swymi kolorami należy ją kupować w kwiaciarni lub bezpośrednio od producenta, przechłodzenie rośliny spowoduje, że w domu może zrzucić wszystkie liście. Podczas transportu wilczomlecz należy okryć papierem, którego nie wolno natychmiast bo dotarciu do domu zdejmować-gwiazda musi się stopniowo przyzwyczaić do cieplejsze temperatury. Wymaga słonecznego stanowiska- na domowym stole może jej być zwyczajnie zbyt ciemno. Idealna temperatura to około 20 C. Przy podlewaniu należy zwrócić uwagę by ziemia w doniczce zawsze była wilgotna ale nie wolno też korzeni zbytnio przelać. By długo zachowywała kolory warto nawozić nawozem niskoazotowym. W momencie gdy opadną kolorowe liście należy skrócić pędy do kilkunastu centymetrów. Latem można ustawić ją w cieniu i czekać do jesieni aż poranne temperatury będą oscylowały w przedziale 10 C, latem nawozimy intensywnie. Ciekawostka jest , że indykatorem ponownego kwitnienia jest krótszy dzień, gdy jesienią roślina będzie stała w długo oświetlonym pokoju i nie stworzymy jej warunków skróconego dnia nie zakwitnie ponownie.

 

01.10.2015 r. Drodzy Państwo, w związku z sezonem jesiennym mamy dla Państwa ofertę promocyjną, która dotyczy zarówno wyrobów profesjonalnych marki Botanica Professional, jak i podłoży hobbystycznych marki Polbalt; szczegóły poniżej:

08.09.2015 r. "Zieleń to życie 2015" – Było nam niezmiernie miło móc znów się z spotkać w tak wspaniałym gronie. Dziękujemy i do zobaczenia J  

 

 

02.09.2015 r. Mamy przyjemność poinformować Państwa, że w trosce o jakość obsługi klientów do team’u COMECO S.A. z dniem 01 września 2015 roku powrócił Marcin Mistrzak oraz dołączył Tomasz Nowak. Obaj Panowie są świetnymi specjalistami, którzy z całą pewnością pomogą dobrać podłoże idealne dla Państwa potrzeb. Już w czwartek będziecie mieli państwo możliwość porozmawiania z naszymi specjalistami w Warszawie na wystawie „Zieleń to życie”. Do zobaczenia :-)

20.05.2015 r. Botanica Professional – Mistrzowskie podłoża !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

03.03.2015 r. Zespół COMECO S.A. serdecznie dziękuje za spotkanie na Targach GARDENIA 2015 w Poznaniu. Cieszymy się, że mogliśmy odbyć z Państwem wiele owocnych spotkań biznesowych i towarzyskich. Było nam niezmiernie miło i liczymy na to, że dalsza współpraca pozwoli nam zacieśniać obustronne relacje.   

19.12.2014 r. Debiut giełdowy Comeco S. A. był 22 debiutem w tym roku, na rynek wprowadzono 3,5 mln akcji o nominale 0,10 zł. Inwestorzy wykazali zainteresowanie spółką, zawarto 138 transakcji przy obrocie 304 000 zł. Wartość oferty wyniosła 0,8 mln zł. Kurs odniesienia stanowił  1 zł.